درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir

درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، توسط سازمان امور مالیاتی کشور، با هدف ارائه خدمات الکترونیکی، در زمینه برخی امور مربوط به مالیات، راه اندازی شده است. ثبت نام در این سامانه، با ورود به سایت آن، امکان پذیر است. استعلام بدهی مالیاتی و استعلام پرونده های مالیاتی به صورت الکترونیک، از جمله امکانات این سامانه می باشند. 

زمان مورد نیاز برای خواندن این مقاله: 8 دقیقه

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا برای سهولت در اطلاع از (چیستی و چرایی درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir) برای افراد داخل یا خارج از ایران، پرسش و پاسخ هایی که از مجموعه مالی و مالیاتی متین شده است را

برایتان دسته بندی و یکجا در اختیار شما مطالعه کننده گرامی قرار بدهیم.

سازمان امور مالیاتی ایران که وابسته به سازمان اقتصاد و دارایی بوده، در سال 1381 تاسیس شده است. از جمله اهداف تاسیس این سازمان، افزایش نظم و کارایی در حوزه امور مالیاتی می باشد. این سازمان، در زمینه اموری همچون، پرداخت مالیات، استعلام بدهی مالیاتی، صدور قبوض مالیاتی و سایر موارد مرتبط، اقدام به ارائه خدمات به متقاضیان می نماید.

با توجه به اوضاع فعلی کشور، به علت بیماری فراگیر و خطرناک کرونا، اغلب ادارات دولتی و مراکز خصوصی، اقدام به الکترونیکی نمودن خدمات خود کرده اند. سازمان امور مالیاتی نیز، اقدام به ارائه خدمات الکترونیکی از طریق راه اندازی سامانه مخصوص به خود، به نام درگاه ملی خدمات مالیات، نموده و انجام برخی امور مالیاتی، صرفا با مراجعه و ورود به سایت آن، به آدرس my.tax.gov.ir، با فوریت امکان پذیر می باشد.

از این رو، در این مقاله، قصد داریم به معرفی درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir​، بپردازیم؛ سپس، نحوه ثبت نام در این سامانه و امکانات آن را توضیح دهیم. چنانچه، پیرامون درگاه ملی خدمات مالیات و امکانات، سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

برای ورود به درگاه ملی خدمات مالیات کلیک کنید.

 

درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir

کاربران، جهت ورود به درگاه ملی خدمات مالیات، به آدرس my.tax.gov.ir مراجعه کنند.

معرفی درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir

همانگونه که گفتیم، سازمان امور مالیاتی کشور، در سال 1381، با هدف بهبود و افزایش کارایی نظام مالیاتی کشور، تاسیس شد. بررسی موانع نظام مالیاتی، برنامه ریزی، جهت بهبود سیستم مالیاتی و نحوه اخذ آن، ارائه پیشنهادهای لازم در خصوص بهبود سیستم مالیاتی کشور، از جمله وظایف سازمان امور مالیاتی می باشد.

از آن جا که این سازمان، در پی بهبود وضعیت عملکرد خود و فوریت  هرچه بیشتر در ارائه خدمات در زمینه امور مالیاتی، به متقاضیان آن می باشد، اقدام به راه اندازی سامانه الکترونیکی مخصوص به خود، تحت عنوان درگاه ملی خدمات مالیات، نموده است. متقاضیان، می توانند، با ورود به سایت درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، از امکانات و خدمات آن، بهره مند شوند.

درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، در زمینه اموری همچون، استعلام بدهی مالیاتی، استعلام اظهارنامه مالیاتی ارسال شده، استعلام پرونده مالیات بر ارزش افزوده و سایر موارد مربوط به مالیات همچون پرداخت مالیات درگاه های پرداخت اینترنتیو ثبت نام سامانه مودیان مالیاتی، اقدام به ارائه خدمات الکترونیکی می نماید. در ادامه، به توضیح در خصوص ثبت نام در درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir و امکانات آن که با ورود به سایت، قابل دسترسی هستند، می پردازیم.

 

ثبت نام در درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir

در قسمت قبل، به معرفی درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، پرداختیم و گفتیم که این سامانه، با هدف فوریت در ارائه خدمات الکترونیکی، در زمینه امور مربوط به مالیات، نظیر تشکیل پرونده مالیاتی دستگاه کارتخوان یا استعلام بدهی مالیاتی و نیز اعتراض به برگ تشخیص مالیاتی راه اندازی شده است. تمامی افرادی که به موجب قانون مالیات های مستقیم، ملزم به پرداخت مالیات می باشند، می توانند از این سامانه، استفاده نمایند. در ادامه، قصد داریم، در خصوص نحوه ورود به سایت درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir و ثبت نام در آن، صحبت کنیم که مطابق مراحل زیر می باشد:

در ابتدا، عبارت “درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی” یا آدرس my.tax.gov.ir را در مرورگر خود جست و جو نمایید تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر شوید و پس از ورود به سایت درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

 

ورود به درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir

 

در این مرحله، کد ملی، شماره تلفن همراه به نام خودتان و سپس متن تصویر امنیتی را در کادر مر بوطه وارد نمایید و گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

 

ورود به سایت درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir

 

چنانچه مراحل را درست طی کرده باشید، رمز ورود به سایت درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، برای شما پیامک خواهد شد و می توانید از طریق گزینه ورود به سایت و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، اقدام به استفاده از خدمات سامانه نمایید.

 

 

امکانات my.tax.gov.ir

در قسمت های قبل، به معرفی درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir که همچون سامانه اظهارنامه مالیاتی با هدف فوریت ​در ارائه خدمات الکترونیکی مالیاتی تاسیس گردیده، پرداختیم و نحوه ورود به سایت و ثبت نام در آن را توضیح دادیم. در این قسمت، قصد داریم، در خصوص امکانات درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، صحبت کنیم و خدمات الکترونیکی این سامانه را به کاربران آن، معرفی نماییم. امکانات درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، عبارتند از:

امکان استعلام پرونده های مالیاتی؛ که شامل پرونده های درآمد و پرونده های ارزش افزوده می شود و امکان دریافت و استعلام اینتاکد

امکان استعلام اظهارنامه مالیاتی؛ که شامل اظهارنامه درآمد، نقل و انتقال ملک، مستغلات استیجاری و ارث می شود.

امکان استعلام درخواست ها؛ که شامل استعلام بدهی مالیاتی، رفع تعهد ارزی و اظهارنامه های پلمپ دفاتر تجاری می شود.

امکان استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی به واسطه بدهی مالیاتی، از سال 1394 به بعد.

کارتابل ابلاغ الکترونیک

پرداخت قبض های مالیات و مشاهده قبض های پرداختی

مشاهده اطلاعات صورت معاملات

مشاهده مالیات تکلیفی نظیر حقوق و اعتراض به مالیات در مراجع حل اختلاف مالیاتی

همچنین، متقاضیانی که قصد استعلام پرونده های مالیاتی خود را دارند، می توانند، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله استعلام پرونده مالیاتی را مطالعه کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir در کانال تلگرام حقوق تجاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir​ پاسخ دهند.

سوالات متداول

 

1- سامانه my.tax.gov.ir چه سامانه ای است؟

سامانه my.tax.gov.ir توسط سازمان امور مالیاتی کشور جهت ارائه برخی خدمات مربوط به مالیات به صورت الکترونیکی راه اندازی شده است که جزئیات آن در متن مقاله ارائه شده است.

2- امکانات سامانه my.tax.gov.ir چیست؟

امکانات سامانه my.tax.gov.ir دسترسی به پرونده های مالیاتی استعلام بدهی مالیاتی و سایر مواردی است که جزئیات آن در متن مقاله ارائه شده است.

3- استعلام پرونده مالیاتی در سامانه my.tax.gov.ir چگونه است؟

متقاضیان استعلام پرونده مالیاتی ابتدا باید به آدرس سامانه my.tax.gov.ir مراجعه کرده و پس از ثبت نام در سامانه و ورود به سایت به استعلام پرونده مالیاتی خود بپردازند که جزئیات آن در متن مقاله ارائه شده است.

 

بیشتر بخوانید:

_ فراخوان ثبت نام و مراحل عضویت در سامانه جامع مودیان 
_ درمانگاه یا کلینیک چیست؟
_ مفاصا حساب بیمه چیست؟
_ راس گیری چک چیست؟

_ ثبت سفته در دفتر حسابداری
_ حسابداری مدیریت و هرآنچه که باید از آن بدانید
_ تفاوت چک بین بانکی و چک بانکی
_ صورت مغایرت بانکی چیست؟
_ تراز آزمایشی چیست و چه تفاوتی با ترازنامه دارد؟
_ ‌تسهیم سربار چیست و انواع آن کدامند؟
_ حساب ‌های انتظامی در حسابداری چیست؟
_ علت قطع شدن یارانه + دلایل مسدود شدن حساب متصل یارانه
_ فسخ قرارداد چیست؟ همه چیز درباره فسخ قرارداد کاری
_ سامانه ساد ۲۴ چیست؟ + ویژگی ها و کارایی
_ بازار بورس چیست؟ + عملکرد های بازار سهام (بخش دوم)
_ حسابدار با یک دفتردار چه تفاوت هایی دارند؟
_ ممیز مالیاتی چه کسی است؟ + وظایف، ویژگی ها و اهمیت ممیز مالیاتی در حوزه حسابرسی
_ دفتر حساب کل چیست؟ + کارایی و چرایی استفاده از این دفاتر
_ حسابداری چیست؟ + انواع حسابداری و چرایی اهمیت آن برای یک تجارت
_ از محاسبان قسم خورده تا حسابداران رسمی
_ سوالات متداول درباره مالیات و (مالیات بر ارزش افزوده) در ایران
_ انواع مالیات ها + قوانین مالیاتی ایرانی آمریکایی های مقیم در ایران
_ سازمان بیمه تامین اجتماعی + انواع بیمه ها و قوانین بیمه ای حاکم بر جامعه
_ حسابرسی مالی چیست؟ + هدف اصلی حسابرسی مالی
_ قوانین و مقررات بیمه ایران (سرمایه گذاران خارجی) + تبصره ها
_ حسابداری برای شرکت های نوپا و کوچک (بخش اول)
_ حسابداری برای شرکت های نوپا و کوچک (بخش دوم)
_ حسابرسی داخلی چیست؟ + کاربردها و ویژگی ها برای یک کسب و کار

اگر این مقاله برای شما مفید و کارآمد بود، خوشحال میشویم برای افراد دیگری که به دنبال جواب سوالات خود در این مطلب میگردند، با به اشتراک گذاری این مقاله به آنها کمک کنید.

دیدگاه کاربران
 • اکرم گل محمدی 5 بهمن 1401

  میخوام بدونم چقدر مالیات اومده

  • MehranAhmadi 12 بهمن 1401

   با عرض سلام و خوش آمد
   بابت دیر پاسخ دادن به کامنت شما، عذر میخواییم.
   لطفا با شماره تلفن: 09120757959 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان گروه مشاورین مالی و مالیاتی متین بهترین مشاوره را برای شما داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

واتساپ
تماس صوتی
ارتباط گروه مشاورین مالی و مالیاتی متین