عیدی سال 1400

[hover_color align=”right” background=”#0589ad” background_hover=”#0589ad” border=”” border_hover=”” border_width=”2px” padding=”20px 15px” link=”” target=”” class=”” style=”]ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا برای سهولت در اطلاع از (چیستی و چرایی عیدی سال 1400) برای افراد داخل یا خارج از ایران، پرسش و پاسخ هایی که از مجموعه مالی و مالیاتی متین شده است را برایتان دسته بندی و یکجا در اختیار شما مطالعه کننده گرامی قرار بدهیم.[/hover_color]

عیدی و پاداش سال 1400

 

مبلغ عیدی سال 1400

نحوه محاسبه عیدی سال 1400

محاسبه عیدی و سنوات 1400

یکی از مسائلی که فکر کارمندان و کارگران را در سال جاری درگیر میکند این است که مبلغ عیدی سال 1400 چقدر است ؟ آیا این عیدی برای خرید شب عید کفاف میدهد یا نه؟ مبلغ عیدی که به کارمندان و کارگران تعلق میگیرد یکی از مزایایی است که نرخ ثابتی دارد و میزان آن توسط وزارت کار تعیین میشود. میزان مبلغ عیدی گاهی توسط کارفرمایان در ابتدای سال تعیین و به اطلاع کارمندان میرسد که قرار است در پایان سال چه میزان عیدی دریافت کنند اما معمولا میزان دقیق عیدی کارگران سال 1400 در ماه های دی و بهمن تعیین میشود. در این مقاله میخواهیم میزان عیدی و پاداش سال 1400 و نحوه محاسبه عیدی و سنوات 1400 را با هم بررسی کنیم. در این راستا باید بدانید به میزان عیدی مالیاتی نیز تعق میگیرد که اگر میخواهید بدانید میزان مالیات عیدی چقدر است و چگونه و بر چه اساسی محاسبه میشود میتوانید مقاله مالیات عیدی سال 1400 را مطالعه کنید.

عیدی سال 1400

تعدادی از کارفرمایان بر اساس میزان مبلغ عیدی سال 1400 تعیین شده توسط وزارت کار عیدی را به کارگران خود پرداخت میکنند اما کارفرمایانی نیز هستند که بیشتر از این میزان را باتوجه به مسائل مالی سازمان و سود و زیان حاصل به کارگران پرداخت میکنند.

وقتشه که بریم سر اصل مطلب! میدانید عیدی سال 1400 چقدر است؟؟؟

میزان عیدی برای کارگران یا کارمندان و بازنشستگان با هم تفاوت هایی دارد به همین دلیل ما میزان عیدی سال 1400 را برای گروه های مختلف به صروت مجزا بررسی کرده ایم. در ادامه شما با میزان حداکثر عیدی سال 1400 و نحوه محاسبه عیدی 1400 به طور کامل آشنا میشوید و میتوانید در همین صفحه عیدی تان را به صورت آنلاین محاسبه کنید.

عیدی کارگران سال 1400

بر اساس اعلام وزارت کار میزان عیدی پایه کارمندان دولت 1/500/000 تومان میباشد. البته به این مبلغ هزینه های دیگر هم اضافه میشود که بر این اسا میزان عیدی کارمندان 1400 برابر با جدول زیر خواهد بود. این میزان عیدی به عنوان عیدی کارگران تامین اجتماعی نیز در نظر گرفته میشود.

عیدی کارمندان دولت حداقل عیدی کارگران حداکثر عیدی کارگران
۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۸۲۰,۸۰۰ تومان ۵,۷۳۱,۲۰۰ تومان
عیدی سال 1400
عیدی و پاداش کارگران پاره وقت

عیدی و پاداش کارگران پاره وقت

بر اساس اعلام وزارت کار میزان عیدی کارگران پاره وقت مانند حقوق و پاداش بر اساس ساعات کاری که حضور داشته اند محاسبه میشود.

عیدی و پاداش کارکنان پاره وقت یا فصلی که به صورت نیمه وقت و کمتر از ساعات کاری تعیین شده کار میکنند به این صورت میباشد که نسبت کار آن ها به کار کارمندان تمام وقت محاسبه میشود و بر آن اساس عیدی و سنوات محاسبه میگردد.

مثلا کارگر فصلی یا روزمزدی که بر اساس ساعات کاری یک سوم ساعات اداری کار کرده است باید عیدی برابر با 66.67% حقوق پایه دریافت کند.

برای کارگران پاره وقت میزان عیدی و سنوات بر اساس میانگین حقوق دریافتی 3 ماه آخر محاسبه میشود. در این محاسبه میزان ساعات کاری فاکتور مهمی است و بر اساس ساعات کاری و میانگین حقوق دریافتی 3ماه آخر حقوق پایه در نظر گرفته میشود.

بر این اساس شما باید برای محاسبه عیدی کارگران پاره وقت دو برابر حقوق پایه را در تعداد ماه هایی که مشغول به کار بودند ضرب کرده و بر 12 ماه سال تقسیم کنید.

عیدی و پاداش کارگران ساعتی

کارگران ساعتی پایه حقوق ثابتی ندارند و به خاطر همین موضوع برای محاسبه عیدی کارگران ساعتی میانگین حقوق دریافتی آن ها در 3 ماه آخر محاسبه میشود و به عنوان یک فاکتور برای محاسبه عیدی 1400 در نظر گرفته میشود. بر این اساس مبنای عیدی کارگزان ساعتی سال 1400 میانگین سه حقوق آخر میباشد.

باید دقت داشته باشید که از مبلغ عیدی مقداری به عنوان مالیات کسر میشود. اگر با امور مالیاتی آشنایی ندارید و با مسائل مالیاتی درگیر شده اید میتوانید از خدمات مالیاتی رایگان ما بهره مند شوید.

عیدی بازنشستگان کشوری

یکی از دغدغه های فکری بازنشستگان در نزدیکی های پایان سال جاری این است که مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری در سال 1400 چقدر خواهد بود. بر اساس اعلام وزارت کار عیدی  بازنشستگان کشوری برابر با مبلغ عیدی کارکنان دولت در سال 1400 میباشد. این مبلغ به صورت پایه برابر با 1/500/000 میباشد.

زمان پرداخت عیدی  بازنشستگان کشوری بر اساس حروف الفبا نام خانوادگی بازنشستگان میباشد که این مبلغ از بهمن به حساب بازنشستگان محترم به ترتیب واریز میگردد.

عیدی  بازنشستگان تامین اجتماعی

میزان عیدی  بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس ضوابط مالی برابر با 1/500/000 تومان میباشد. پیش بینی شده است که میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی سال 1400 15درصد نسبت به سال 1399 افزایش داشته است. البته میزان دقیق تر در نیمه دوم  تعیین میشود.

عیدی  تامین اجتماعی

کارمندان تامین اجتماعی در مقابل دریافت حقوق، مزد و پاداش و حق السهم کار معینی را انجام میدهند. میزان عیدی تامین اجتماعی برابر با سایر کارمندان میباشد و میزان آن حداقل 2 برابر و حداکثر 3 برابر حقوق پایه است.

محاسبه عیدی 1400

کارفرما در پایان سال موظف است در برابر انجام کار معین به کارمندان خود عیدی پیداخت کند. میزان عیدی 1400 باید 2 برابر حقوق پایه و حداکثر سه برابر حقوق پایه باشد.

برای ان که کارفرمکا بتواند تعیین کند که میزان مبلغ عیدی 2 برابر یا 3 برابر باشد میتواند از یک فرمول استفاده کند.

محاسبه عیدی 1400 بر اساس فرمول ثابت انجام میشود که در ادامه به صورت کامل نحوه محاسبه عیدی سال 1400 را با ه بررسی میکنیم.

کارفرما برای محاسبه عیدی 1400 باید:

  1. حداقل میزان عیدی که برابر با حقوق و دستمزد کارمند برای مدت 60 روز
  2. حداکثر میزان عیدی برابر با میزان دستمزد دریافتی در مدت 90 روز کار

را در نظر بگیرد. فرمول محاسبه عیدی  به صورت زیر میباشد :

حداقل عیدی سال 1400= ۶۰ * حداقل دستمزد روزانه

سقف عیدی سال 1400 = 90 * حداقل دستمزد روزانه

بر اساس فرمول محاسبه عیدی 1400 حداقل عیدی 3/820/800 تومان و سقف عیدی سال 1400 برابر با 5/731/200 تومان میباشد.

از مهمترین خدمات ما در شرکت حسابداری آریا تهران ارائه مشاوره مالیاتی رایگان به هموطنان عزیز میباشد. تنها کافیست با ما تماس بگیرید و از مشاوره بهترین کارشناسان مالیاتی ایران بهره مند شوید.

محاسبه عیدی برای سابقه کار کمتر از یک سال

میزان عیدی برای کارمندانی که 1 سال و بیشتر سابقه کار دارند بر اساس فرمولی که ذکر شد میباشد

سقف عیدی سال 1400

حداکثر عیدی برابر با میزان دستمزد کارمند در 90 روز کاری میباشد. البته کارفرمایان برای پرداخت عیدی  میتوانند بر اساس میزان سود سالیانه حاصله میزان عیدی کارمندان خود را از این میزان نیز بیشتر پرداخت کنند.

برای تعیین سقف عیدی میتوانید از فرمول زیر استفاده کنید. البته باید در نظر داشته باشید که میزان دستمزد روزانه بر اساس دستمزد کارگران محاسبه شده است.

به طور کلی میتوان گفت سقف عیدی برای کارگران برابر با 5/731/200تومان خواهد بود.

سقف عیدی  = 90 * حداقل دستمزد روزانه

محاسبه آنلاین عیدی

بسیاری از کاربران خواستار محاسبه آنلاین بودند که برای محاسبه آنلاین عیدی میتوان از فرمول استاندارد توضیح داده شده در بالا استفاده کرد. برای آن که بتوانید مبلغ عیدی 1400 را به صورت آنلاین محاسبه کنید لازم است که نوع کارتان را از نظر پاره وقت و تمام وقت و یا ساعتی مشخص کنید. بر این اساس حداقل دستمزد روزانه8 تعین میشود و در نهایت سقف عیدی  و حداقل عیدی  به شما اعلام میشود. اگر میخواهید این قابلیت در این صفحه اضافه شود در قسمت دیدگاه بیان کنید تا همکاران ما در شرکت حسابداری آریا تهران در کوتاهترین زمان این قابلیت را برای شما ایجاد کنند.

سوالات متداول

عیدی  چقدر است؟

در این مقاله به صورت مجزا عیدی و سنوات کارگران تمام وقت، پاره وقت و فصلی و ساعتی و روز مزد را توضیح داده ایم و نحوه محاسبه عیدی سال 1400 را بررسی نموده ایم.

سقف عیدی  چقدر است؟

سقف عیدی سال 1400 برابر است با حداقل دستمزد روزانه *90 روز کاری و کارفرمایان میزان عیدی را نمیتوانند بیشتر از این میزان در نظر بگیرند. حداقل میزان عیدی در متن مقاله به طور مفصل توضیح داده شده است.

 

بیشتر بخوانید:

_ حسابداری پیمانکاری چیست؟
_ مفاصا حساب بیمه چیست؟
_ راس گیری چک چیست؟

_ ثبت سفته در دفتر حسابداری
_ حسابداری مدیریت و هرآنچه که باید از آن بدانید
_ تفاوت چک بین بانکی و چک بانکی
_ صورت مغایرت بانکی چیست؟
_ تراز آزمایشی چیست و چه تفاوتی با ترازنامه دارد؟
_ ‌تسهیم سربار چیست و انواع آن کدامند؟
_ حساب ‌های انتظامی در حسابداری چیست؟
_ علت قطع شدن یارانه + دلایل مسدود شدن حساب متصل یارانه
_ فسخ قرارداد چیست؟ همه چیز درباره فسخ قرارداد کاری
_ سامانه ساد ۲۴ چیست؟ + ویژگی ها و کارایی
_ بازار بورس چیست؟ + عملکرد های بازار سهام (بخش دوم)
_ حسابدار با یک دفتردار چه تفاوت هایی دارند؟
_ ممیز مالیاتی چه کسی است؟ + وظایف، ویژگی ها و اهمیت ممیز مالیاتی در حوزه حسابرسی
_ دفتر حساب کل چیست؟ + کارایی و چرایی استفاده از این دفاتر
_ حسابداری چیست؟ + انواع حسابداری و چرایی اهمیت آن برای یک تجارت
_ از محاسبان قسم خورده تا حسابداران رسمی
_ سوالات متداول درباره مالیات و (مالیات بر ارزش افزوده) در ایران
_ انواع مالیات ها + قوانین مالیاتی ایرانی آمریکایی های مقیم در ایران
_ سازمان بیمه تامین اجتماعی + انواع بیمه ها و قوانین بیمه ای حاکم بر جامعه
_ حسابرسی مالی چیست؟ + هدف اصلی حسابرسی مالی
_ قوانین و مقررات بیمه ایران (سرمایه گذاران خارجی) + تبصره ها
_ حسابداری برای شرکت های نوپا و کوچک (بخش اول)
_ حسابداری برای شرکت های نوپا و کوچک (بخش دوم)
_ حسابرسی داخلی چیست؟ + کاربردها و ویژگی ها برای یک کسب و کار

[hover_color align=”center” background=”#044675″ background_hover=”#044675″ border=”” border_hover=”” border_width=”2px” border_radius= “10px” padding=”20px 15px” link=”” target=”” class=”” style=”]اگر این مقاله برای شما مفید و کارآمد بود، خوشحال میشویم برای افراد دیگری که به دنبال جواب سوالات خود در این مطلب میگردند، با به اشتراک گذاری این مقاله به آنها کمک کنید.[/hover_color]

برای اشتراک در شبکه های اجتماعی از آیکون های زیر استفاده نمایید

[icon_bar icon=”icon-instagram” link=”https://www.instagram.com/matinaccounting/” target=”” size=”large” social=”instagram”] [icon_bar icon=”icon-twitter” link=”https://twitter.com/group_matin” target=”” size=”large” social=”twitter”] [icon_bar icon=”icon-linkedin” link=”https://www.linkedin.com/in/mehran-amirahmadi-534999216/” target=”” size=”large” social=”linkedin”] [icon_bar icon=”icon-youtube” link=”https://www.youtube.com/channel/UCCrJmvjty-aTX36DtibVBJw” target=”” size=”large” social=”youtube”]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

واتساپ
تماس صوتی
ارتباط گروه مشاورین مالی و مالیاتی متین