مشاور بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی

مشاور بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی

مشاور بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی

بازنشستگی یکی از مسائل بسیار مهمی است که ذهن افراد را در سنین مختلف درگیر می کند. بسیاری با این هدف جهت بیمه شدن اقدام می کنند که در کم ترین سن بازنشسته شوند. به کمک مشاوره بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی، می توانید از شرایط مطلوب، سن معمول بازنشستگی و قوانین مرتبط با بازنشستگی زودتر از موعد مطلع شوید. برای افرادی که می خواهند از مشاوره بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی استفاده کننده پیشنهاد می شود، به وب سایت گروه مشاورین امور مالی و مالیاتی متین مراجعه کنند و با مشاوران و متخصص این مجموعه صحبت نمایند.

بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی؛ از جمله بیمه های موجود در کشورمان است که بسیای از افراد در کسب و کار های گوناگون، خود را تحت پوشش آن قرار می دهند. خانم ها و آقایان در سنین مختلف و مشاغل گوناگون، می توانند جهت بازنشستگی اقدام و در ازای آن از بیمه حقوق دریافت نمایند. شما می توانید در سن های مختلفی، جهت بازنشستگی خویش اقدام نمایید. خانم ها در سن 55 سالگی و آقایان در سن 60 ساگی، می توانند با استفاده از بیمه تامین اجتماعی، بازنشستگی بگیرند. در هر دو حالت باید حدود 20 سال سابقه کار داشته باشند. حال اگر سابقه کار آن ها از مقدار مشخص شده کمتر باشد، جهت بیمه شدن در سازمان تامین اجتماعی دچار مشکلاتی خواهند شد. هرچند در یک سری شرایط، می توان برای بازنشستگی زودتر از موعد مشخص شده اقدام نمود، که برای دریافت اطلاعات کافی در این رابطه می توانید با مشاورین ما در گروه امور مالی و مالیاتی متین صحبت نمایید و از مشاوره ها و راهنمایی های تخصصی شان بهره مند شوید. شما با دریافت مشاوره بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی، از تمامی قوانین آن آگاه می شوید و سپس درخواست بازنشستگی خود را ثبت می کنید.

مشاوره بیمه تامین اجتماعی با کمترین سن

طبق قوانین سازمان تامین اجتماعی، همه افراد اعم از زنان و مردان تنها در یک رده سنی مشخص می توانند از بیمه بازنشستگی خود استفاده کنند. همان طور که گفتیم برای خانم ها این سن مشخص 55 سالگی و برای آقایان سن 60 سالگی است و هر دو باید حداقل 20 سال کار کرده باشند. این شرایط کلی و متداول بیمه بازنشستگی است. اما شرایط خاصی نیز وجود دارد؛ هم چون اینکه فرد دارای یک بیماری صعب العلاج باشد و دیگر نتواند کار کند، در این حالت او می تواند در سنی کمتر اعلام بازنشستگی نماید. برای افرادی که دارای مشاغل سخت و پر خطری هستند هم، اگر دارای 20 سال سابقه کار باشند می توانند از سوی بیمه بازنشسته شوند و حتما نیازی نیست که به شرط سنی بیان شده رسیده باشند. یکی از این مشاغل بسیار سخت، کار در معدن است. در برخی مواقع فرد دچار بیماری می گردد که به واسطه آن از انجام فعالیت در شغل خویش باز می ماند، در این حالت با تشخیص کارشناس بیمه می تواند در موعدی زودتر از سن بیان شده، جهت بازنشستگی خود اقدام نماید. بنابراین بازنشستگی تامین اجتماعی، به شرایط خاص افراد نیز بستگی دارد و نیاز است که افراد حتما از مشاوره بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی استفاده کنند، یا شرایط و قوانین تامین اجتماعی را مطالعه فرمایند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از خدمات تلفنی و آنلاین گروه مشاورین امور مالی و مالیاتی متین استفاده کنید و تمام سوالات خویش را از آن ها جویا شوید.

اساس تعیین حقوق بازنشستگی

برای تعیین حقوق بازنشستگی در بیمه تامین اجتماعی دو عامل مهم مد نظر قرار می گیرند. اول اینکه در دو سال آخر فعالیت فرد در مجموعه کاری، متوسط حقوقی که دریافت کرده چه میزان بوده است؟ دوم اینکه چند سال سابقه پرداخت حق بیمه دارد؟ دریافت حقوق بازنشستگی بیشتر، به افزایش میزان متوسط حقوق دریافتی در دو سال آخر و سنوات پرداخت حق بیمه بستگی دارد. میزان حقوق بازنشستگی با توجه به عوامل دیگری هم چون قوانین مرتبط با کار افراد، پایه حقوق، سال های فعالیت و سایر عوامل فرق می کند.

پیگیری حقوق بازنشستگی

سازمان تامین اجتماعی و صندوق خدمات کشوری موظف هستند که حقوق بازنشستگی افراد را به صورت مستمر پرداخت نمایند. به طور قطع هیچ فردی نمی تواند تا آخر عمر خود کار کند و حقوق بگیرد. باید یک روز سازمانی که فرد به وسیله آن خود را بیمه کرده است به وظایف خود طبق قوانین وضع شده عمل نماید، تا افراد بتوانند از عهده هزینه های زندگی خود بر بیایند. هر چند در برخی مواقع شاهد آن بوده ایم که سازمان تامین اجتماعی، سعی نموده است که حقوق مستمری افراد بازنشسته را به طرق مختلفی کاهش دهد. برای افراد بازنشسته که از میزان مستمری خود راضی نیستند، می توانند از طریق گروه مشاورین امور مالی و مالیاتی متین، پیگیر حقوق بازنشستگی خویش شوند تا مشاورین ما بهترین راهکار را به آن ها توصیه نمایند و به نتیجه خوبی برسند. به طور قطع مواردی که به بیمه و بازنشستگی مرتبط است از جمله موضوعات سخت و چالش برانگیزی می باشد که پیگیری آن تنها به دست افراد متخصص و کاردان در این زمینه امکان پذیر است.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

واتساپ
تماس صوتی
ارتباط گروه مشاورین مالی و مالیاتی متین